Division 3
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Gordon Plant | AU | Somerton Squash Centre | No | - |
[2] | Punala Kiripitige | AU | Adelaide Uni Squash Club | No | - |
[3] | Simon Curnow | Barossa Valley Squash Club (at the Rex) | No | - | |
[4] | Sam Blacker | AU | Adelaide Uni Squash Club | No | - |
[5] | Laurent Wery | FR | Barossa Valley Squash Club (at the Rex) | No | - |
[6] | Johnny Turner | AU | Campbelltown Squash Club | No | - |
[7] | Benjamin Schloss | Loxton Squash Club | No | - | |
[8] | Ross Pickett | Adelaide Uni Squash Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-13 6:30pm | A1 | RSWA - Court 5 |
Gordon Plant [1]
|
Ross Pickett [8]
|
5-11, 11-8, 11-7, 11-7 |
2023-10-13 6:30pm | A2 | RSWA - Court 1 |
Johnny Turner [6]
|
Sam Blacker [4]
|
7-11, 11-3, 11-7, 11-4 |
2023-10-13 6:00pm | A3 | RSWA - Court 5 |
Simon Curnow [3]
|
Laurent Wery [5]
|
7-11, 10-12, 10-12 |
2023-10-13 6:00pm | A4 | RSWA - Court 1 |
Benjamin Schloss [7]
|
Punala Kiripitige [2]
|
12-10, 11-9, 3-11, 6-11, 9-11 |
2023-10-14 10:00am | A5 | RSWA - Court 4 |
Gordon Plant [1]
|
Johnny Turner [6]
|
8-11, 12-10, 6-11, 4-11 |
2023-10-14 9:30am | A6 | RSWA - Court 4 |
Laurent Wery [5]
|
Punala Kiripitige [2]
|
6-11, 11-6, 8-11, 7-11 |
2023-10-14 12:00pm | A7 | RSWA - Court 4 |
Johnny Turner [6]
|
Punala Kiripitige [2]
|
11-7, 12-10, 11-5 |
2023-10-14 11:30am | B1 | RSWA - Court 4 |
Gordon Plant [1]
|
Laurent Wery [5]
|
4-11, 11-9, 7-11, 11-6, 11-13 |
2023-10-14 10:00am | C1 | RSWA - Court 1 |
Ross Pickett [8]
|
Sam Blacker [4]
|
11-6, 11-8, 11-9 |
2023-10-14 9:30am | C2 | RSWA - Court 1 |
Simon Curnow [3]
|
Benjamin Schloss [7]
|
11-5, 12-10, 11-8 |
2023-10-14 11:40am | C3 | RSWA - Court 5 |
Ross Pickett [8]
|
Simon Curnow [3]
|
8-11, 4-11, 5-11 |
2023-10-14 11:10am | D1 | RSWA - Court 1 |
Sam Blacker [4]
|
Benjamin Schloss [7]
|
11-8, 12-10, 4-11, 7-11, 5-11 |